Vandaag staat er weer een kerst recept online. Ik vind het belangrijk dat er voor ieder wat lekkers op tafel kan staan tijdens de kerst. Vandaar dat ik niet alleen low fodmap recepten deel, maar ook Vegan recepten. Op de site vind je al een recept voor zalm tartaar en vandaag komt daar deze Vegan steak tartaar van tomaat bij. Hij is echt super makkelijk om te maken, en ook lekker als lunch;)

Ingrediënten voor 2 ‘steak’ tartaar
2 grote vleestomaten
2 augurkjes
2 el Vegan mayo lijn van Remia
1 el ketchup
1 tl mosterd
1 tl kappertjes
1 bosui (alleen het groene deel)
Verse bieslook
Verse peterselie
Bereidingswijze
1. Was de tomaten en verwijder de kroontjes. Snijd met een mes een kruisje aan de bolle kant van de tomaat. Dompel de tomaten 10 seconden in kokend water. Haal ze met een schuimspaan uit de pan en laat ze meteen schrikken in koud water. Dit doe je om het kookproces te stoppen. Bij het ingesneden kruisje komt het velletje van de tomaat nu los. Met een keukenmesje haal je de velletjes van de tomaat. Doe dit bij alle tomaten. Snijd het vruchtvlees uit de tomaten en snijd ze daarna in blokje en doe ze in een kom.
2. Snijd de augurkjes in kleine blokjes en bosui bosui in dunne ringen. Snijd de verse kruiden fijn. Voeg toe aan de tomatenblokjes en meng door elkaar.
3. Voeg dan de mayo lijn, ketchup, mosterd samen met de rest toe aan de tomatenblokjes en meng door elkaar.
4. Gebruik een kookring voor een mooie ronde tartaar. Strooi er nog wat verse kruiden overheen.
Eet smakelijk!
- Ik heb navraag bij Remia gedaan en in de Vegan Mayolijn zit GEEN knoflook/en of ui (poeder) verwerkt. Hij is dus low fodmap!


- Ga je met dit recept aan de slag? Dan zou ik het leuk vinden als je je creatie met mij deelt op social media. Je kan de hashtag #buikfijn gebruiken of mij taggen @buikfijn.




Geen comments gevonden